Duchowy prezent na Dzień Dziecka


„Wprowadzam nieprzyjaźń między ciebie i niewiastę, pomiędzy potomstwo twoje a potomstwo jej: ono zmiażdży ci głowę, a ty zmiażdżysz mu piętę.”

(Rdz 3,15)

Chrystus Pan przez swoją zbawczą mękę oraz chwalebne zmartwychwstanie ostatecznie zwyciężył zło. Młode pokolenie w dzisiejszych czasach jest atakowane, kuszone, a nawet zniewalane przez złego ducha. Jedyną ucieczką dla młodych jest bezwarunkowe zawierzenie się miłości Boga, który leczy wszystkie rany i daje siłę do przezwyciężenia słabości.

Każdy z nas może pomóc i włączyć się w obronę młodego pokolenia. Wystarczy błagać, poprzez modlitwę różańcową, Najświętszą Maryję Pannę Nieustającej Pomocy o wstawiennictwo oraz podjąć wewnętrzną duchową walkę. Podejmij duchową walkę w intencji swojego dziecka!

Podaruj swojemu dziecku (wnukowi) wyjątkowy  prezent na dzień dziecka. Wręcz dziecku pisemną deklarację (w formie obrazka) modlitwy i walki duchowej w jego intencji.

Zamów Duchowy Prezent (kliknij tutaj)!

Jak uzyskać duchowy prezent (deklarację)?

 1. Zamów drukowaną deklarację jako prezent dla dziecka. Deklarację prześlemy pocztową tradycyjną:
  – Wypełnij formularz
  – Zadzwoń, tel. 512 440 046 (pon. – pt. godz. 9.00-16.00)
  – Napisz e-mail: duchowyprezent@bractworozancowe.pl

  (Przesyłka z deklaracją jest całkowicie darmowa, nie wymagamy żadnych opłat. Jeżeli chcesz, możesz wesprzeć dzieło modlitwy za młode pokolenie. Przekaż darowiznę, która pokryje koszty znaczków pocztowych, wydruków itp. Dzięki Twojemu wsparciu możemy docierać do nowych osób i rozszerzać dzieło modlitwy za młode pokolenie.)
 2. Odbierz list z deklaracją, wypełnij i podpisz. 1 czerwca 2018 daj w prezencie swojemu dziecku (wnukowi).

 3. Prześlij informację o zadeklarowanej modlitwie do sekretariatu akcji Duchowy prezent na Dzień Dziecka:
  – Wypełnij formularz
  – Zadzwoń, tel. 512 440 046 (pon. – pt. godz. 9.00-16.00)
  – Napisz e-mail: duchowyprezent@bractworozancowe.pl

 4. Daj znać rodzinie i znajomym o akcji. Obejmijmy modlitwą i duchową walką całe młode pokolenie.

Deklaracja modlitwy, będąca Duchowym prezentem na Dzień Dziecka, jest częścią ruchu modlitewnego Krucjata modlitwy za młode pokolenie. Celem Krucjaty różańcowej jest podjęcie duchowej walki przeciwko własnym słabościom i grzechowi, a następnie ofiarowanie jej owoców wraz z codzienną modlitwą różańcową za wybrane dziecko i całe młode pokolenie.

Skąd pomysł?

Od wielu lat modlimy się w parafii św. Mikołaja w intencji młodego pokolenia. Otrzymujemy setki próśb o modlitwę w trudnych sprawach wychowawczych, dlatego zdecydowaliśmy się zorganizować ruch modlitwy za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny – Krucjatę modlitwy za młode pokolenie. Częścią Krucjaty jest akcja modlitewna Duchowy prezent na Dzień Dziecka. Akcję organizuje Bractwo Różańcowe Akademii Młodzieżowej.

Najważniejsze daty: 

od 24 kwietnia – sekretariat akcji Duchowy prezent na Dzień Dziecka przyjmuje zamówienia i przesyła wszystkim zainteresowanym „Duchowe prezenty dla dzieci” – deklaracje modlitwy rodziców za dzieci. Zamów deklarację…

5 maja, godz. 18.00 – Nabożeństwo Bractwa Różańcowego w kościele św. Mikołaja w Lublinie. Świadectwo i konferencja dla rodziców O zagrożeniach duchowych młodego pokolenia.

1 czerwca, Dzień Dziecka – wręczanie Duchowych prezentów dzieciom. Msze św. w intencji dzieci, rodzin i młodego pokolenia organizowane przez księży proboszczów w swoich parafiach – oficjalne podjęcie deklaracji przez rodziców.

2 czerwca, godz. 18.00 – Nabożeństwo Bractwa Różańcowego w kościele św. Mikołaja w Lublinie. Świadectwo i konferencja dla rodziców O zagrożeniach duchowych młodego pokolenia.

24 czerwca, godz. 11.30 – Uroczystość – wspomnienie – Matki Bożej Nieustającej Pomocy (patronki akcji Duchowy prezent na Dzień Dziecka) – modlitewne dziękczynienie.

Sekretariat:

Parafia pw. św. Mikołaja, Bractwo Różańcowe Akademii Młodzieżowej
ul. ks. Michała Słowikowskiego 1
20-124 Lublin
e-mail: duchowyprezent@bractworozancowe.pl
tel. 512 440 046 (pon. – pt. godz. 9.00-16.00)

Patronat medialny:

Patronat:

Materiały do pobrania:

Plakat (pdf.)
Ulotka (pdf.)